ناخن گیتاریست ها و مراقبت از آنها

ناخن گیتاریست ها و مراقبت از آنها
تا به حال فکر کرده اید برای شروع نوازندگی گیتار، کدام ناخن ها باید بلند باشند؟ یا اندازه ناخن گیتار چقدر است؟ لازم است بدانید اغلب اوقات سوهان کردن ناخن سخت است و نیاز به مهارت دارد، همچنین مراقبت ناخن گیتاریست ها به ویژه آقایان سخت است. اما در این مقاله قصد داریم شما را با اندازه استاندارد ناخن گیتاریست ها و نکات مفید مراقبت از آنها آشنا کنیم.
ناخن گیتاریست ها | شکل ناخن در گیتار زدن | فرم استاندارد ناخن ها در نواختن گیتار

نکات مهم برای مراقبت از ناخن گیتاریست ها

یکی از مهمترین مواردی که باید در بحث ناخن گیتاریست ها به آن توجه کنید سختی ناخن است. هر چه ناخن های شما محکم و سخت باشد کمتر دچار شکستگی می شوند و حتی در تولید صدای طنین آمیز تاثیر دارد. اما برعکس هرچه نرم و انعطاف پذیر باشند، زودتر دچار شکستگی می شوند و نواختن گیتار سخت تر خواهد شد. راه حل و ترفندهای زیادی برای سفت کردن ناخن ها وجود دارد که به وسیله آنها می توانید از خطر شکستن ناخن، عفونت و سوزش بیش از حد جلوگیری کنید. همچنین این ترفندها باعث شده گردش خون در انگشتان شما بیشتر شود و حتی در تمرینات طولانی مدت احساس بدی نداشته باشید.
1.می توانید ناخن های خود را با ژل یا پورسلین بسیار طبیعی محکم تر کنید اما این پیشنهاد بیشتر برای بانوان گیتاریست کارایی دارد. همچنین در نظر داشته باشید اگر به طور غیر طبیعی این مسیر را طی کنید موسیقی دلنشینی تولید نمی کنید. پس از ناخن های طبیعی بهره ببرید.
ناخن گیتاریست ها و نکات مفید مراقبت از ناخن
2. اگر نوازنده قصد دارد به طور موقت ژل یا کاشت ژل را انجام دهد، در حین برداشت مواد باید مراقب باشد. زیرا امکان دارد ناخن گیتاریست به همراه مواد بشکند و مجدد درگیر این مسئله شود. پیشنهاد ما این است از یک فرد حرفه ای یا آرایشگر کمک بگیرند.
3. اندازه ناخن گیتار باید طبق استاندارد باشد تا صدایی یکنواخت و زیبا تولید شود. در این معقوله باید 3 انگشت وسط را حساب کنید. زیرا نواختن گیتار بیشتر با این سه انگشت اجرا شده و گاهی از انگشت شست استفاده می شود. اندازه ناخن این سه انگشت باید به ترتیب از بلند، متوسط، نیمه کوتاه سوهان کشی شود. به این صورت که انگشت اشاره معمولا کوتاهترین است و به تدریج انگشت وسط و انگشت حلقه افزایش می یابد.
به یاد داشته باشید این ثبات ساختاری ناخن ها باعث شده همیشه به طور یکنواخت نوازندگی کنید و صدایی که از گیتار تولید می شود با استانداردهای نوازندگی یکسان باشد.

ترفندهای استاندارد برای مراقبت از ناخن گیتار

ناخن گیتاریست ها جزء مهم ترین معضلاتی است که باید به آن توجه ویژه ای شود. اما گاهی برای آقایان این مراقبت ها سخت بوده و بهتر است از راه طبیعی این کار را انجام دهند. برای مثال اگر با آب یا فضاهایی مانند سونا در تماس هستید، به احتمال زیاد ناخن شما تضعیف شده و مدام دچار شکستگی می شود. در نتیجه اقدامات پیشگیری را به خصوص در شرایطی که کنسرت یا امتحان دارید انجام دهید.
ترفندهای بسیاری وجود دارد که گیتاریست ها برای جایگزینی ناخن شکسته از آن استفاده می کنند. بیشترین ترفند استفاده از توپ پینگ پنگ است که یک قطعه به شکل ناخن برش داده می شود و با استفاده از چسب به بقیه ناخن وصل می کنند.

کلام آخر

امروزه برای گیتاریست ها منابع حرفه ای وجود دارد که از طریق آنها برای رفع فوری ناخن شکسته اقدام می کنند. مجموعه ای از لوازم جانبی برای ناخن گیتاریست ها در دسترس است که شکل و شمایل ناخن داشته و می توان به راحتی به نوازندگی پرداخت.