5 روش ساده برای بهبود عملکرد گیتار

5 روش ساده برای بهبود عملکرد گیتار
اگر به نواختن گیتار مشغول هستید و این وسیله موسیقی خارق العاده را در دستان خود گرفته باشید با عملکرد آن آشنا خواهید بود. می دانید که هر وسیله موسیقی بعد از اینکه مدت ها کار می کند و اجزای آن بیش از حد دستکاری می شود، عملکرد آن افت کرده و نیازمند بازسازی است. گیتاریست انتظار دارد، یک گیتار سال ها عمر کند و هیچ اتفاقی برایش نیفتد. این افراد کاملا در اشتباه هستند زیرا گیتار مانند هر وسیله ای نیاز به رسیدگی و به روز رسانی دارد که ما قصد داریم در این مطلب 5 روش ساده برای بهبود عملکرد گیتار را به شما همراهان عزیز موزیک آندلس ارائه دهیم.

راهکارهایی به منظور بهبود عملکرد گیتار

1. تیونر گیتار

تیونر گیتار در حالت ایده آل، باعث بهبود عملکرد گیتار شما شده و سیستم سیم ها را تقویت می کند. همچنین این وسیله موجب شده گیتار شما روی پایه راک سولید محکم ایستاده و مشکلی پیش نیاید. در شرایطی ایده آل تر، دستگاه های تیونر می توانند صداها را بازیابی کنند و اجازه دهند صداهای عجیبی مانند Buzz یا وز که از سیم ها بلند می شود را به راحتی تحمل کنید. خوشبختانه شما می توانید مجموعه ای از بهترین تیونرها را با هزینه پایین تر از قیمت پدال ها تهیه کنید. این دستگاه دارای برندهای مختلف و معتبر به نام Fender، Gibson ،Grover ،Sperzel است.
نکته: برای تغییر سریع تر سیم ها و تنظیم بهتر، مجموعه کامل تیونر و قفل همراه آن را خریداری نمائید.
تعویض ماشین هد گیتار به منظور بهبود عملکرد گیتار

2. نات (تیغه سردسته) گیتار

نات گیتار یکی دیگر از لوازم جانبی گیتار می باشد که بر بهبود عملکرد گیتار تاثیر زیادی می گذارد. این قطعه نه تنها تن صدا را هماهنگ می کند بلکه روی نحوه اجرای سیم های گیتار نیز تاثیرگذار خواهد بود. شرکت های متنوعی نات گیتار را به بازار عرضه می کنند و روی دستگاه شما قابل نصب است. اگر فکر می کنید عملکرد نات قبلی شما به پایان رسیده و چیز زیادی به موسیقی شما اضافه نمی کند، به راحتی می توانید نمونه پلاستیکی و جدید آن را جایگزین نمونه قبلی کنید و موسیقی دلنشین و عمیق تری بنوازید. این تغییرات کوچک را دسته کم نگیرید، همین جایگزینی ریز و پیش پا افتاده در نحوه نواختن و صدایی که از گیتار بیرون می آید بسیار موثر است.
نکته: این نکته را در نظر داشته باشید که نات(تیغه سردسته) گیتار روی قسمت فرت گیتار اثر داشته و به عملکرد آن نیز کمک می کند.
تعویض نات یا تیغه خرک گیتار به منظور بهبود عملکرد گیتار

3. پیکاپ گیتار

اگر گیتاریست حرفه ای باشید می دانید که نواختن طولانی مدت گیتار چه آسیب های جدی به آن وارد می کند. تعویض قطعات گیتار هر چند وقت یکبار بسته به نوع نواختن شما، بهترین کار است. هر چه گیتار خود را سالم نگه دارید قطعا برای مدت طولانی برایتان می نوازد. پیکاپ گیتار یکی از قسمت هایی است که به عملکرد گیتار کمک کرده و روند استفاده از آن را راحت تر می کند. تعویض پیکاپ گیتار کار سختی نیست و خودتان نیز می توانید انجام دهید. اما اگر در این زمینه تبحر ندارید و امکان دارد به دستگاه آسیب برسانید؛ بهتر است آن را به دست افراد حرفه ای بسپارید. با تغییر این قطعه زندگی دوباره به گیتار می دهید و آن را آماده نواختن موسیقی های عمیق و جدید می کنید.
تعویض پیکاپ به منظور بهبود عملکرد گیتار

4. پل و سدل جدید

لازم است بدانید بهبود عملکرد گیتار با رعایت همین چند مورد رفع می شود و نیازی به تعویض کل گیتار نخواهد بود. درست مانند جایگزین کردن نات گیتار، تعویض پل و سدل گیتار موجب تقویت و افزایش کیفیت صوت آلات موسیقی شما می شود. اگر در استفاده صحیح از پل فعلی گیتارتان مشکلی دارید، یک پل جایگزین ممکن است تنظیمات مورد نیاز شما را فراهم کند. این ابزار به کار رفته هر کدام طیف وسیعی از ویژگی و امکانات حرفه ای تن و صدا را در اختیارتان قرار می دهد. به خصوص در گیتارهای کم هزینه وارداتی، ارتقاء پل یکی از بهترین پیشرفت های ساده است که می توانید انجام دهید.
تعویض بریج و سدل گیتار به منظور بهبود عملکرد آن

5. نصب سیستم الکترونیکی جدید

به روزرسانی سیستم الکترونیک گیتار، سلامت گیتار و بهبود عملکرد گیتار را در پی خواهد داشت. این وسیله به صورت کیت به فروش می رسد و صدای گیتار را تا حد زیادی باز می کند. این یک آپدیت عالی است که می تواند قبل از به روزرسانی پیکاپ ها به روز شود. بسته های الکترونیکی درجه یک نه تنها به پیکاپ گیتار شما اجازه می دهد بهترین صداها را درآورد، بلکه تغییرات تن بیشتری را ارائه خواهد داد. با به روزرسانی قسمت الکترونیک گیتار، اطمینان حاصل کنید که مسیر سیگنال ها از همان منبع شروع می شود و هر چیزی مانند سیستمی عظیم و یکپارچه کار می کند.
به روزرسانی سیستم الکترونیک گیتار