خرید گیتار آکوستیک | چگونه بهترین گیتار آکوستیک را بخریم؟

چگونه بهترین گیتار آکوستیک را بخریم؟
اگر می خواهید وارد دنیای گیتارهای 6 سیمه شوید، باید خرید گیتار آکوستیک را در دستور کارتان قرار دهید. اگر نوازنده ای تازه کار یا حرفه ای هستید انتخاب های زیادی پیش رو خواهید داشت اما ما در این مقاله قصد داریم نکات جالبی را در خصوص انواع گیتار آکوستیک به شما عزیزان ارائه دهیم.
راهنمای خرید گیتار آکوستیک

9 تکنیک برای خرید گیتار آکوستیک

1. با گیتارم چه کار کنم؟

داستان این است که اصلا علاقه دارید کدام نوع گیتار و برای چه کسانی بنوازید! اما قبل از هر مسئله ای به سوالات زیر پاسخ دهید. با پاسخ به این سوالات خرید گیتار آکوستیک راحت تر انجام خواهد شد.
  • قصد دارید چه موسیقی را بنوازید؟
  • صدایی که می خواهید چیست؟
  • نوازندگی در کنسرت یا در اتاق خواب؟
  • سایز دستان شما بزرگ است یا کوچک؟
  • بودجه شما چقدر است؟
  • آیا باید آن را همه جا حمل کنید؟

2. انواع سیم های گیتار

انواع سیم های گیتار وجود دارد که هر یک صدایی متفاوت دارند:
آکوردهای نایلونی صدایی نرم و ملودیک به شما می دهند که برای گیتارهای محلی، لاتین و کلاسیک عالی است. سیم های نایلونی کنترل صدا بیشتری دارند اما صدای بلند نداشته و به اندازه سیم های فلزی پایداری ندارند. قرار گرفتن انگشتان روی سیم های فلزی سخت تر است. اما آنها صدای قوی دارند و اصولا برای سبک های جاز، بلوز، راک و کانتری عالی است. در خصوص قرار گرفتن صحیح انگشتان نگران نباشید، بعد از مدتی یاد می گیرید و تبدیل به عادت می شود.

3. نوع چوب گیتار: انواع و صداها

چوب های آبنوس، بلسان هندی، سرو، ovangkol، چوب ماهون و صنوبر همه در تولید گیتار مورد استفاده قرار می گیرند. همه این چوب ها ظاهر و صداهای متفاوتی دارند. برخی از آنها گرانتر از سایرین و برخی دیگر مانند سدر و صنوبر مخصوص گیتارهای کلاسیک هستند.

4. بدنه گیتار

چوبی که در بدنه گیتار استفاده می شود یکی از مهمترین فاکتوری است که در حین خرید گیتار آکوستیک باید به آن دقت کنید. گیتارهایی که از چوب جامد استفاده شده، گران تر بوده و صدایی غنی تر و شفاف تر ارائه می دهند. بدنه های چند لایه ارزان هستند اما چندان کیفیت بالایی ندارند. همچنین گیتارهای چند لایه در برابر رطوبت مقاوم هستند و عمر طولانی تری نسبت به دیگر گیتارها دارند.
9 تکنیک برای خرید گیتار آکوستیک

5. بدنه گیتار: سبک ها، شکل ها و اندازه ها

گیتارهای کلاسیک به طور کلی کوچک هستند و از تن صدای بالاتری برخوردارند. اما گیتارهایی مانند دردنات ها از بدن بسیار بزرگتری برخوردار بوده و واکنش فرکانس کمتری را ایجاد می کنند. هر گیتاری سبک و تن خاص خود را دارد در نتیجه قبل از خرید و وارد شدن به عرصه نوازندگی گیتار آنها را امتحان کنید.

6. تنظیم انگشتان روی گیتار

اگر قصد دارید با انگشتان خود نت های بالا را بنوازید باید روی آن سرمایه گذاری کنید. هیچ اشکالی ندارد اگر از فرت ها و نت های پایین شروع کنید تا به اهدافی که می خواهید برسید.

7. گیتارهای برقی

اگر قصد دارید یادگیری گیتار برقی را شروع کنید لازم است بدانید شاید موجب آزار همسایگان خود شوید. در نتیجه باید برای خرید یک تقویت کننده صدای گیتار هزینه کنید. اما راهکارهای دیگری برای حل این مسئله وجود دارد.
– یک میکرو آکوستیک بخرید.
– تهیه میکروفون/پیکاپ گیتار مناسب

8. دسته گیتار

دسته گیتار باید سفت و راحت باشد تا بتوانید دست خود را دور آن قرار دهید. در بیشتر دسته های گیتار آکوستیک به دلیل کوتاه بودن دست به راحتی دور آن قلاب نشده و مانند گیتارهای برقی پیچ نمی خورند. اگر دست های کوچک دارید، می توانید به راحتی دسته را کنترل کنید اما دست های بلند برای گیتار آکوستیک مقداری مشکل زا هستند.

9. قیمت گیتار آکوستیک

خرید گیتار آکوستیک نیاز به بررسی و تحقیق دارد. به یاد داشته باشید گیتارهای ارزان به معنای بی کیفیت بودن آنها نیست. به بودجه خود بچسبید و قبل از خرید آن را امتحان کنید. فروشگاه آندلس، وقت زیادی برای انتخاب شما می گذارد تا اطمینان حاصل کنید گیتار مناسبتان را پیدا کرده اید.