آموزش گیتار از مبتدی تا پیشرفته

آموزش گیتار از مبتدی تا پیشرفته

آموزش گیتار برای افراد مبتدی

برخی از افراد علاقه زیادی به یادگرفتن گیتار یا هرگونه ابزارآلات موسیقی دیگر دارند ولی به دلیل اینکه هیچ شناخت اولیه ای از این ابزار موسیقی ندارند، تلاشی برای یادگیری آن نمیکنند. ما در اینجا قصد داریم به شما نشان دهیم که با آموزش گیتار آن‌هم به شکل مناسب و اصولی، قادر خواهید بود تا به یک نوازنده ماهر تبدیل شوید.
چه جوان و چه پیر باشید، هیچ احساسی بهتر از یادگیری نواختن یک ساز نیست. باوجود تمایل زیاد به یادگیری گیتار، متأسفانه اکثر افراد مبتدی پس از گذشت تنها چند ماه از یادگیری آن منصرف میشوند. فرآیند یادگیری گیتار معمولاً هزینه‌بر است و اگر بلافاصله پس از شروع به یادگیری، شاهد پیشرفت آن نباشید، ممکن است از یادگیری آن ناامید شوید.
این روش آموزش گیتار بیان‌شده در زیر به شکل ساده، مؤثر و مقرون‌به‌صرفه در بین نوازندگان گیتار مبتدی در هر سنی موفقیت به همراه آورده است. برای یادگیری همه‌چیزهایی که به‌عنوان یک گیتاریست مبتدی باید بدانید میتوانید از راهنمای مفید زیر استفاده کنید.

آموزش گیتار به شکل صحیح و دور ریختن تصورات دشواری یادگیری آن

برخی از تصورات غلط در ارتباط با یادگیری گیتار در زیر بیان‌شده است. اگر قصد یادگیری گیتار را داریم نخست باید این تصورات غلط را از خود دور کنیم.
 1. سن من برای یادگیری گیتار زیاد است.
 2. من وقت کافی برای یادگیری آن ندارم.
 3. به دلیل محدودیتهای جسمانی قادر به یادگیری آن نیستم.
 4. من با دست چپ قادر به نواختن ساز نیستم.

آموزش گیتار و حقایقی در ارتباط با یادگیری آن

قبل از شروع یادگیری گیتار، شما به یک ساز نیاز خواهید داشت. در حالی‌که انتخاب گیتار مناسب در نگاه اول بر اساس سلیقه ی شخصی صورت میپذیرد اما فاکتورهای اساسی نیز وجود دارد که هنگام خرید گیتار به‌عنوان یک گیتاریست مبتدی، باید آن را در نظر بگیرید. در زیر برخی از این عوامل بیان‌شده است:
 • قیمت
 • سبک
 • سن نوازنده
 • وضعیت ساز
 • جایی که گیتار را خریداری میکنید
هنگام خرید گیتار با انواع مختلفی روبه‌رو خواهید شد که در زیر چند مدل از آن را نام میبریم:
 • گیتار الکتریک
 • گیتار باس
 • گیتار آکوستیک
 • گیتار کلاسیک
در ادامه به بیان آموزش هر یک میپردازیم.

کلیات آموزش گیتار الکتریک

یکی از انواع گیتارها، گیتار الکتریک است. در این نوع گیتار شدت و تغییر صدا به‌واسطه‌ی تقویت‌کننده‌های الکتریکی صورت میپذیرد. از این نوع گیتار در سبکهای مختلفی استفاده می‌شود. این سبکها در زیر نام‌برده شده است.
 • راک
 • متال
 • جاز
 • هیپ‌هاپ
ازآنجایی‌که گیتار الکتریک یکی از محبوبترین سازهای موسیقی در بین نوازندگان است. آموزش گیتار الکتریک به نوازندگان مبتدی از اهمیت زیادی برخوردار میباشد. این نوع گیتار شباهت زیادی از نظر اجزاء تشکیل‌دهنده با گیتار آکوستیک دارد.
در آموزش گیتار از نوع الکتریک نخست باید با ساختار این نوع گیتار آشنا شوید. به همین منظور شما میتوانید برای آموزش گیتار از نوع الکتریک با ما تماس بگیرید. ما تمامی مراحل یادگیری گیتار الکتریک را از صفرتا صد به شما میآموزیم.
آموزش تخصصی گیتار الکتریک و چگونگی یادگیری آن
امروزه استفاده از گیتار الکتریک برای آموزش گیتار به افراد مبتدی رواج زیادی پیداکرده است. علاوه بر این، برای آموزش تخصصی گیتار نیز از این نوع استفاده میشود. آنچه در آموزش تخصصی گیتار الکتریک اهمیت دارد این است که آیا یادگیری آن آسان است؟ آیا روش خاصی برای آموزش گیتار از نوع الکتریک وجود دارد؟ درباره ترفندها و رازهای یادگیری گیتار الکتریک چه میدانید؟ آیا شما باید اقدام به گذراندن دوره های آموزش گیتار آن‌هم به شکل تخصصی کنید؟ ما برای تمامی این سؤال‌ها و پرسشهای دیگر شما پاسخهای مناسبی خواهیم داشت. در صورت ایجاد هرگونه سؤال، لطفاً با ما تماس بگیرید.

کلیات آموزش گیتار باس

به‌منظور آموزش گیتار باس به افراد مبتدی نخست باید با نت های اصلی آن آشنا شد. علاوه بر این، کلیه ی مراحل نواختن با این گیتار را به‌صورت گام‌به‌گام آموخت.
در آموزش گیتار از نوع باس باید به نقش نوازنده گیتار توجه کنید. علاوه بر این، به لزوم اهمیت نتهای پایه، فرت برد، نحوه نوشتن خط باس و همگامی خط باس با توالی کورد نیز باید توجه کرد. همچنین شما در این نوع آموزش گیتار با چهار روش جالب برای ساخت موسیقی عالی آشنا میشوید.

کلاسهای آموزش تخصصی گیتار باس

آموزش تخصصی گیتار باس نیازمند کسب مهارتهای زیر است:
 1. تکنیک های حرفه ای را از یک مربی باس حرفهای بیاموزید.
 2. تسلط تمام بر روی فرت برد
 3. تکنیک باورنکردنی استفاده از هر دو دست در آموزش گیتار به‌صورت تخصصی
 4. نقش باس را درک کنید.
 5. خطوط عالی باس را بنویسید.
 6. قادر به بداهه‌نوازی باشید.
 7. باس را بامهارت پخش‌کنید.
 8. اصول نظری موسیقی ازجمله هارمونی، ساخت سیم، حالتها و موارد دیگر را بیاموزید.
 9. مباحث پایه ای را برای تبدیل‌شدن به یک نوازنده حرفهای بلد باشید.
 10. اعتمادبه‌نفس داشته باشید.

کلیات آموزش گیتار آکوستیک

بسیاری از جوانان رؤیای یادگیری نواختن گیتار را دارند اما آن را به تأخیر می اندازند زیرا آنها هنوز در مورد سبکی که میخواهند یاد بگیرند تصمیم نگرفته اند. بسیاری از نوازندگان گیتار حرفه ای به ساخت نواهای موسیقی بسیار شگفت‌انگیز روی می آورند. در این‌ بین یکی دیگر از انواع گیتارها که شما میتوانید به نواختن با آن بپردازید، گیتار آکوستیک است. در این نوع گیتار تقویت‌کننده صدای سیمها بدنه ی آن است. ازلحاظ ظاهری این گیتار شباهت زیادی با گیتار کلاسیک دارد؛ اما مجهز بودن آن به سیمهای فلزی و داشتن کاسه ی صدای بزرگ‌تر، ازجمله تفاوتهای آن با گیتار کلاسیک است. انواع گیتار آکوستیک شامل نوع نایلونی، فلزی و آویشن میباشد. ما در گروه آموزش گیتار آکوستیک خود، نحوه نواختن با هریک از انواع گیتارهای آکوستیک را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش گیتار آکوستیک

استفاده از آموزش گیتار آکوستیک مزایای زیادی دارد. یک دوره آموزش گیتار آکوستیک به شما زمینه های لازم را برای گیتاریست شدن نشان میدهد. هنگامی‌که اولین گیتار آکوستیک خود را خریداری کردید، میتوانید شروع به یادگیری آکوردهای اصلی کنید و لذت تولید صدا توسط خود را تجربه کنید. در این خصوص، یک گیتار با رشته های نایلونی برای مبتدیان ارجحتر میباشد؛ زیرا رشته های فولادی میتوانند به نوک انگشتان فرد مبتدی آسیب برسانند. همچنین صدای گیتار با رشته های نایلونی از صدای آکوستیک با رشته های فولادی کمتر اذیت کننده و نرم‌تر خواهد بود. این امر تحمل صدای موسیقی نواخته شده توسط شخص مبتدی را برای اطرافیان او راحتتر میکند.
در خصوص آموزش گیتار به فرد مبتدی نکات زیادی وجود دارد که یکی از موارد آن این است که وقتی اقدام به خرید یک گیتار آکوستیک میکنید، این نکته را به خاطر بسپارید که برای یادگیری گیتار نیازی به تهیه یک ساز گران‌قیمت نیست. یک گیتار ارزان‌قیمت لزوماً گیتار بدی نیست و اگر انتخاب خوبی داشته باشید، اولین گیتار آکوستیک شما میتواند برای شما چند سال دوام داشته باشد.
به یک فروشگاه ابزارآلات موسیقی بروید و برخی از گیتارهایی که متناسب با بودجه شما هستند را انتخاب کنید.

کلیات آموزش تخصصی گیتار آکوستیک

با آموزش تخصصی گیتار آکوستیک شما قادر خواهید بود تا با ارائه ی انواع خدمات مختلف به طرفداران موسیقی خود توجهات زیادی را به سمت خود جلب کنید. ازجمله این خدمات مربوط به آموزش گیتار آن‌هم از نوع آکوستیک شامل موارد زیر است:

 • آموزش نواختن با گیتار آکوستیک به سبک پاپ، بلوز، متال، سلفژ و راک
 • صداسازی و آواز
 • انجام پروژه های آهنگسازی با آموزش گیتار آکوستیک به‌صورت تخصصی
 • تنظیم، میکس و طراحی صدا با آموزش گیتار آکوستیک به‌صورت تخصصی
 • تمامی تکنیکها و نکات نوازندگی با گیتار آکوستیک
 • استفاده از تئوری موسیقی هارمونی به‌تناسب استفاده از گیتار آکوستیک

آموزش گیتار آکوستیک | آموزش اصولی گیتار

علاوه بر موارد فوق، شما با آموزش گیتار آن‌هم از این نوع به‌صورت تخصصی میتوانید بر کلیه ی موارد زیر مسلط شوید:
 • آکورد شناسی
 • ریتم شناسی
 • گام شناسی
 • سازشناسی
 • ساخت و یا تجزیهی آکوردها

کلیات آموزش گیتار کلاسیک

یکی دیگر از انواع گیتارهایی که یک شخص مبتدی قادر خواهد بود آن را فرابگیرد، گیتار کلاسیک است. در آموزش گیتار کلاسیک در سطح مبتدی شما با اصول مقدماتی نواختن گیتار کلاسیک، گامها و ملودی های آن آشنا میشوید. علاوه بر این، آشنایی با قطعات تمام طول در آموزش گیتار از نوع کلاسیک مهارت دیگری است که شما باید آن را بیاموزید.
اولین گام در آموزش گیتار از نوع کلاسیک، آشنا ساختن شخص مبتدی با اجزاء گیتار کلاسیک است. دومین گام شروع به ساخت یک موسیقی است. افزایش تکنیکهای لازم برای نواختن گیتار کلاسیک گام سوم آموزش گیتار کلاسیک است. درنهایت با ساخت گنجینه ی کلاسیک خود و تمرین بسیار تبدیل به یک گیتاریست کلاسیک میشوید.

کلیات آموزش تخصصی گیتار کلاسیک

نوع دیگری از انواع گیتار که یک گیتاریست حرفهای باید کار با آن را یاد بگیرد گیتار کلاسیک است. ما سعی داریم تا با آموزش گیتار به شما در سطح مبتدی، متوسط و حرفهای کمک کنیم تا بتوانید موسیقی خود را بنوازید. در آموزش تخصصی گیتار کلاسیک نخست باید مبانی مقدماتی کار با این نوع ساز را فرابگیرید.
آنچه در آموزش گیتار یاد خواهید گرفت در زیر بیان‌شده است:
 1. اصول اولیه تکنیکهای گیتار کلاسیک
 2. نواختن آهنگهای شناخته‌شده
 3. آموزش و خواندن نمادهای استاندارد موسیقی
 4. تبدیل ساختن شخص مبتدی به یک گیتاریست با یک سبک خاص

آموزش گیتار کلاسیک | تدریس گیتار کلاسیک

کلیات آموزش نت خوانی گیتار

اگر قصد دارید با قطعات موسیقی آشنایی پیدا کنید نخست باید نت خوانی را بیاموزید. ما در آموزش نت خوانی گیتار به شما کمک میکنیم تا به‌راحتی با یادگیری صحیح نتها همراه با تبلچر قطعه موردنظر خود را بنوازید. قبل از هر چیز بهتر است که به تعریف تبلچر بپردازیم. تبلچر در حقیقت نوعی روش نت‌نویسی است. در آموزش گیتار از تبلچر برای یادگیری سریعتر آهنگها استفاده میشود. شش خط افقی در تبلچر گیتار وجود دارد.
در آموزش گیتار به شما می آموزیم که چگونه تبلچرها را از چپ به راست بخوانید. علاوه بر یادگیری خواندن تبلچر باید در آموزش گیتار نت خوانی را نیز فراگرفت. در حالت استاندارد، روی پنج‌خط که به آن خطوط حامل میگویند، نتهای موسیقی را مینویسند. هر نت توسط یک خط و فضای بین آن نشان داده میشود. در گیتار این خطوط به اسامی زیر نامیده میشود:
 • می
 • سل
 • سی
 • ر
 • فا
اگر هفت نت موسیقی را بخواهیم نام ببریم این هفت نت شامل دو، ر، فا، سل، سی، می و لا میشود.
علاوه بر این هفت نت موسیقی ما نتهای دیگری نیز داریم. در آموزش گیتار از سطح مبتدی تا پیشرفته شما با انواع این نتها نیز آشنا خواهید شد.

آموزش نت خوانی گیتار | سلفژ و نت خوانی | آموزش نت های موسیقی

کلیات آموزش نوازندگی گیتار

اولین فاکتور در آموزش نوازندگی گیتار خرید یک گیتار مناسب است. موارد زیادی وجود دارد که در هنگام خرید گیتار بهتر است به آن توجه کنید.
1- دست خود را به آرامی به طول و دسته گیتار، مانند تصویر زیر بکشید. باید صاف و بدون لبه های تیز و یا شکاف باشد.
آموزش نوازندگی گیتار
آموزش نوازندگی گیتار
2- همان‌طور که در عکس زیر نشان داده‌شده، گیتار را در دست گرفته و پاشنه آن را چک کنید. بین پاشنه و دسته گیتار هیچ شکافی نباید وجود داشته باشد.
صفر تا صد آموزش گیتار
صفر تا صد آموزش گیتار
3- در قسمت جلوی گیتار، پل را مطابق شکل زیر بررسی کنید. با استفاده از یک جسم نازک این قسمت را بررسی کرده تا شکافی نداشته باشد.
تدریس خصوصی گیتار
تدریس خصوصی گیتار
4- با فشار دادن به سمت پایین فرت اول، دوم و سوم، ارتفاع سیم گیتار را بررسی کنید. شما باید با کمترین تلاش بتوانید این کار را انجام دهید. فاصله از بالای فرت تا کف سیم نباید بیشتر از سه برابر باشد. اگر این فاصله پنج برابر شود، گیتار ممکن است پیچ‌خورده یا یک پل خیلی بلند داشته باشد.
آموزش تخصصی گیتار
در مرحله بعدی آموزش گیتار باید آکورد آن را نیز یاد بگیرید. پس از یادگیری آکوردها میتوانید به‌راحتی آهنگ موردعلاقه خود را بنوازید. علاوه براین، در آموزش گیتار بعد از یادگیری آکوردها، شما قادر خواهید بود که آهنگهای چالش‌برانگیزتری بنوازید. با آموزش گیتار به نحو اصولی و مناسب روند یادگیری انواع گیتارها را برای شما آسانتر خواهیم ساخت.
تکنیکهای لازم برای آموزش نوازندگی گیتار مخصوص افراد مبتدی
 • سعی کنید با انتخاب یک گیتار مناسب روند آموزش گیتار خود را تسریع دهید.
 • خواندن نت یکی از مهمترین مهارتها برای نوازندگی با گیتار است. بسیاری از گیتاریست های مبتدی به دلیل کند خوانی نتها، قطعه موردنظر خود را به‌کندی مینوازند. ما در آموزش گیتار از صفرتا صد این مشکل شما را برطرف میسازیم.
تکنیکهای مختلف آموزش گیتار به شما احساسات متفاوتی خواهد داد؛ اما همه ی این تکنیک ها برای این است که علاقه ی شما را به نواختن افزایش دهد. اجرای صحیح این تکنیک ها به شما این امکان را میدهد یک پایه محکم برای هر سبک نوازندگی گیتار برای خود تشکیل دهید. ما شما را در این امر مهم یاری خواهیم کرد.
تلفن های تماس:
٨٨٥٧٢٩٢٣ – ٨٨٠٨٨٣٥٩